گيلداد

با خرید این محصول شما می توانید تا 1800 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1800 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 360 تومان.


18,000 تومان

اطلاعات بیشتر

نثر و زبان مناسب و اشراف نويسنده بر جغرافياي محيط بومي داستان و قرار دادن انقلاب جنگل در پس زمينه ي يک روايت عاشقانه که با حضور رقيبي سرسخت، مثلّث و درامي شکل مي دهد که حسّ حقيقت مانندي داستان را قوّت مي بخشد.

تعداد صفحات: 482

قطع: رقعي

شابک: 978-600-03-1681-5

نوبت چاپ: اول

شمارگان: 2500

متني از کتاب گيلداد :

لحظات در سکوت مي‌گذشت. جز شيهة اسب گودرزخان صدايي شنيده نمي‌شد. او بالاخره افسار اسب را رها کرد و با لحن خشن و طلبکارانه‌اش رو به کدخدا پرسيد: «منزل نبودي کدخدا؟ کسي هم نبود که جوابم را بدهد؟ مگر پيغام نفرستادم که منتظرم بماني؟ مجلس نطلبيدة اين ياغي از حرف‌ خان‌زاده برايت مهم‌تر بود؟» کدخدا آرام‌آرام از پلکان بقعه پايين رفت و به گودرزخان نزديک شد.

از چند قدمي بوي تند مشروب در سرش پيچيد.

افسار اسب گودرزخان را گرفت و با لبان متبسم جواب داد: «ببخشيد ارباب‌زاده! خيال بي‌ادبي نداشتم. مي‌دانيد که امروز مراسم ختم ميرزا عبدالعلي مرحوم است. هر چه باشد، هم‌ولايتي ماست. نان‌ و نمک هم را خورده‌ايم. روز سيّم و شب هفتش که دستور ارباب را بالاي چشممان گذاشتيم و مجلس نگرفتيم. امروز مي‌افتاد اربعين. مي‌دانيد که گيلداد تنها يادگار آن خدابيامرز است. از راه دور رسيده که ختم پدر مرحومش را بگيرد و برود. خوب نبود تنهايش مي‌گذاشتيم.»

 

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

گيلداد

گيلداد

نوشتن نقد و نظر