شاخه‌ها

شب عاشورایی

با خرید این محصول شما می توانید تا 250 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 250 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 50 تومان.


2,500 تومان

اطلاعات بیشتر

شب عاشورایی

سید مرتضی آوینی

سال انتشار: 1365

قيمت: 2500

مدت: 1:40:0

فرمت: VCD

نوبت انتشار: 2

موضوع: عملیات والفجر8

غروب روز بيستم بهمن‌ماه سال 1364، گروهي رزمنده‌ي جوان و كم‌سن‌وسال در صف‌هايي طولاني و منظم از نخلستان‌هاي حاشيه‌ي اروندرود مي‌گذرند تا خود را به كناره‌ي رود، جايي كه قرار است عمليات از آن‌جا شروع شود برسانند.

نزديك رودخانه يك گروه ديگر از جوانان هم‌سن‌وسال آن‌ها مشغول پوشيدن لباس غواصي‌اند؛ اين گروه قرار است در تاريكي شب، با شنا از عرض رودخانه‌ي خروشان و سرد اروند بگذرند و آن طرف رودخانه با دشمن بجنگند.

امشب، شب شروع عمليات «والفجر هشت» است. همه آماده‌اند. كمتر از يك ساعت تا شروع حمله باقي است. غواص‌ها روبه‌روي فرماندهانشان نشسته‌اند تا آخرين سفارش‌ها را بشنوند؛ «...كسي درگير نشود، تا دستور نرسيده كسي شليك نكند، هدف ما در درگيري اول فقط شكستن خط دشمن است.» صحبت فرماندهان كه تمام مي‌شود، نوبت خداحافظي مي‌رسد. دوبه‌دو با هم روبوسي مي‌كنند و با گريه و التماس از هم حلاليت مي‌طلبند؛ كسي چه مي‌داند، شايد اين آخرين ديدار باشد... فيلم «پاتك روز چهارم» ضميمه‌ي اين مجموعه است. «پاتك روز چهارم» ماجراي شكست ضدحمله‌ي عراق براي پس گرفتن فاو در چهارمين روز عمليات والفجر هشت را تصوير مي‌كند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شب عاشورایی

شب عاشورایی

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: