شاخه‌ها

چوگانک

با خرید این محصول شما می توانید تا 7600 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 7600 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 1,520 تومان.


76,000 تومان

اطلاعات بیشتر

بازي چوگان گروهي براي 5 سال به بالا

بازی چوگانک با الهام گرفتن از بازی چوگان برای ورزش و تفریح تمامی اعضای خانواده طراحی شده است. با چوگانک بازی‌های مختلف فردی، گروهی می‌توان انجام داد. همچنین چوگانک می‌تواند برای ایجاد هیجان در نونهالان و نوجوانان و یا برای تقویت تمرکز آنها مورد استفاده قرار گیرد.

مزاياي اين بازي :

هماهنگي عصب و عضله در کودکان    

افزايش قدرت تمرکز و دقت

افرایش مهارت کار گروهی و حس رقابت سالم در کودکان

ایجاد فرصتی برای تعامل والدین با کودکان در یک محیط شاد و دوستانه

بالا بردن مهارت ریسک‌پذیری و همچنین تخمین کودک از توانمندیهای خود

انجام بازي به شکل فردی:

بوسیله چوب چوگانک گوی‌ها را به سمت دروازه‌ها هدایت کنيد. دروازه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اندازه آنها قابل تغییر است. با دورتر بردن نقطه شلیک فرستادن توپ به درون دروازه مشکل‌تر خواهد شد.

یک توپ می‌تواند بر اثر برخورد توپ دیگر به دورن دروازه وارد شود.

می‌توان دروازه‌ها را به شکل‌های متفاوت پشت سر هم قرار داد و توپ را از هر دو دروازه عبور داد.

انجام بازي به شکل گروهی:

ساده‌ترین حالت بازی استفاده از یک دوازه و چوگان‌ها برای ورود توپ درون دروازه است. که افراد می‌توانند در این کار با یکدیگر به رقابت بپردازند.

می‌توان دو دروازه را به فاصله مشخصی از یکدیگر قرار داده و یک توپ را در وسط فاصله بین دو دروازه قرار داد. سپس با شروع بازی هر یک از بازیکنان فقط یک ضربه به توپ بزند تا در نهایت یکی موفق به وارد کردن توپ در دروازه دیگری شود.

افراد بوسیله چوب‌ها همانند بازی فوتبال عمل کرده و سعی می‌کنند توپ را از بازیکن دیگر گرفته و وارد دروازه او کنند. البته در این شرایط باید دقت کرد که بازی به آرامی انجام گرفته و باعث صدمه زدن بچه‌ها به یکدیگر نگردد.

روش دیگر بازی استفاده از هر دو توپ برای بازی است. در این شکل از بازی هر بازیکن فقط حق دارد که یک توپ را به توپ دیگر زده و آنرا به سمت دروازه حریف هدایت کند. برای اینکه بازی پیچیده‌تر شود می‌توان موانعی را طراحی کرده و با عبور دادن توپ از این موانع آن را وارد دروازه حریف نمود. همچنین می‌توان قواعد پیچیده‌تری هم برای بازی طراحی نمود که جذابیت آن را بیشتر کند. به عنوان مثال هر کس پشت به دروازه حریف ایستاده و بدن اینکه دروازه را ببیند به توپ ضربه زده و آنرا وارد دروازه کند.

چوگانک برای افراد بالای 4 سال مفید بوده و توصیه می‌گردد در محیط باز مورد استفاده قرار گیرد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

چوگانک

چوگانک

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: