شاخه‌ها

شرح نهایه الحکمه

با خرید این محصول شما می توانید تا 3200 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 3200 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 640 تومان.


32,000 تومان

اطلاعات بیشتر

حجت الاسلام والمسلمین حاج میرزا علی علمی اردبیلی از مدرسین برجسته درس خارج فقه و اصول و فلسفه حوزه علمیه مشهد در پی سکته مغزی در سن ۷۱سالگی دار فانی را وداع گفت .

ایشان فرزند فقیه فقید آیت الله شیخ محمد علمی اردبیلی ، از شاگردان برجسته آیات عظام امام خمینی ، خوئی ، میلانی و شهید صدر بود که تالیفات متعددی در زمینه های مختلف فقهی، اصولی و فلسفی از او منتشر شده است .

گفتنی است: حجت الاسلام و المسلمین علی علمی اردبیلی در سال ۱۳۲۰شمسی در خانواده ای اهل علم در شهر قم به دنیا آمد و تحت سرپرستی و تربیت پدر اش آیت الله شیخ محمد علمی اردبیلی (ره) وارد حوزه علمیه شد.

ایشان در حوزه علمیه قم از محضر اساتید برجسته ای چون مرحوم مدرس افغانی تلمذ نمود و جهت تکمیل تحصیلات عالیه به نجف اشرف عزیمت کرد و سطوح عالیه را نزد علمایی همچون آیات حاج شیخ مجتبی لنکرانی ، حاج سید محمد شاهرودی و مرحوم والد خود فراگرفت .

وی سالیان متمادی در دروس خارج فقه و اصول آیات عظام امام خمینی ، خوئی ، میلانی و شهید صدر شرکت کرد و به مراتب والای علمی دست یافت .

حجت الاسلام والمسلمین علمی اردبیلی پس از سال ها تلاش علمی به همراه والد خود به ایران بازگشت و به تدریس در حوزه علمیه مشهد از دروس سطح تا درس خارج فقه و اصول و فلسفه مشغول شد .

درس خارج فقه و اصول و فلسفه این استاد برجسته سالیان متمادی در مدرسه آیت الله خوئی مشهد و در منزل ایشان برگزار می‌شد و همواره جمعی از طلاب و روحانیون از محضرش استفاده می‌کردند .

ایشان در بسیاری از محافل علمی و برخی دانشگاه ها نیز فعالیت داشت و از ممتحنین درس خارج حوزه علمیه مشهد بود .

وی تالیفات متعددی را از خود به یادگار گذاشت که بسیاری از آنها به چاپ رسیده است. دلیل الفقه (در ۴جلد)، فرهنگ فلسفه، مقدمه ای بر اقتصاد، نگرشی بر خطوط کلی مارکسیسم، منطق برای همه، الهدایه الی اسرار البدایه و شرح نهایه الحکمه از جمله آثار علمی ایشان است.

لازم به ذکر است: حجت الاسلام والمسلمین علمی اردبیلی از چند هفته پیش بر اثر سکته مغزی در یکی از بیمارستان های مشهد بستری شده بود تا اینکه سرانجام چهارشنبه هشتم شهریورماه سال جاری دار فانی را وداع گفت .

خاطرنشان می شود پیکر این عالم ربانی امروز از ساعت ۹صبح از محل مسجد ملاحیدر به سمت حرم مطهر رضوی تشییع و در جوار مضجع منور حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) (صحن جمهوری) به خاک سپرده شد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شرح نهایه الحکمه

شرح نهایه الحکمه

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: