شاخه‌ها

ولایت

با خرید این محصول شما می توانید تا 1000 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1000 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 200 تومان.


10,000 تومان

اطلاعات بیشتر

ولایت به معنای سرپرستی و تصدّی امر است که در مورد شیء یا اشیاء ، شخص یا اشخاص تحقّق می یابد. مفهوم ولایت در رابطه با جامعه همان حکومت است و شخص حاکم را ولی مسلمین یا ولی امر می نامند .

 

کتاب ولایت در بردارنده: «نیمه رجب، احب ایام است، پرهیز از گناه و جلب رحمت حق، حب علی به ایمان به خدا و رسول برمی‌گردد، علی با حق و حق با علی است، اول شناسایی و بعد عمل، حدیث جالب از امیرالمؤمنین علیه‌السلام و دوستان علی علیه‌السلام در یک مقام نیستند»است.

 

نیمه رجب، احب ایام است، آمده است: «از لوازم ایمان آن است که مؤمن به شب و روزی که اهل بیت‌علیهم‌السلام به آن اهمیت داده‌اند، خدا و رسول آن را بزرگ دانسته‌اند، اهمیت بدهد و آن را بزرگ داند. نیمه رجب، شب و روزش از اوقات شریفی است که باید آن را قدر دانست. سید بن طاووس در کتاب اقبال، روایت را نقل کرده که: آدم ابوالبشر از پروردگارش از دوست داشتنی‌ترین ایام پرسید و خداوند به او وحی فرستاد که دوست‌داشتنی‌ترین ایام، نیمه رجب است.»

 

از دیگر عناوین این کتاب می‌توان به: «اتصال به روح امام، برای نظم آخرت، با حب علی جهنم برای چه، تشریفات تکوین زهرا در این عالم، ندای شهدا پشتیبانی از راه آنان است، معنی مسلمان واقعی چیست، ترس از خدا به جای ترس از مخلوق، آزادی در امربه معروف و نهی از منکر، پیروی هوای دیگری نیز شرک در اطاعت، زندگی جاودانه در دنیا نیست، هدف زندگی آمریکایی ثروت است، مرگ رسیدن به نتیجه زندگی است و خداپرستی در همه ادیان یکی بود» اشاره کرد.

 

پیروی هوای دیگری نیز شرک در اطاعت است: «در بحارالأنوار، روایتی از حضرت خاتم‌الأنبیاء محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله نقل کرده که می‌فرماید: هر مردی که از همسرش اطاعت کرد، خدا او را به رو در آتش می‌افکند. عرض کردند: این مطلب چگونه می‌شود؟ فرمود: از او اذن می‌گیرد که در مجالس مختلف شرکت کند با لباس نازک، اوهم اطاعت می‌کند هوای زنش را. زن لباس نازک، بپوشد و آرایش کرده این طرف و آن طرف برود، وقتی شوهرش هوایش را پذیرفت، مشرک شده است، البته شرک در اطاعت است که در آیه شریفه می‌فرماید: و بیشتر از ایشان ایمان نیاوردند، مگر این‌که مشرکند.»

 

موضوعاتی همچون: «خاتمیت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله رفع نیاز بشر، تعیین وصی بزرگترین برنامه، هزار باب علم را به روی علی گشود، مثل موحد و مشرک در قرآن، حضرت صادق علیه‌السلام پرچمدار توحید، نگذاشتند مسلمانان آگاه شوند، موحد از غیرخدا نمی‌ترسد، توحید دین محکم الهی است، هواپرستی با ولایت نمی‌سازد، خوددوستی مزاحم ولایت است» در کتاب ولایت دیده می‌شود.

 

در بخش وصی کیست وکارش چیست؟ نوشته شده است: «از القاب علی بن ابی‌طالب علیه‌السلامسیدالوصیین است. همان‌گونه که پیغمبراکرم سیدالأنبیاء و المرسلین است. علی علیه‌السلام هم سید اوصیاست. اوصیا جمع وصی است، باید نخست معنی وصی را دانست و سپس نسبتش را با علی علیه‌السلام فهمید.»

 

بررسی به تمام عقاید و اعمال «اصل سوم اعتقاد به معاد است. بر هر مسلمان واجب است یقین کند که عالم جزایی در پیش است. ثواب و عقاب، بررسی اعمال بندگان در کار است. قیامت یعنی چه، عالمی در پیش است که در آن‌جا هر فردی به تمام اعمال و عقایدش بررسی می‌شود، اگر یقین به آن مطلب نداشته باشد که مسلمان نیست، اگر انکار کرد، نجس است.»  

 

کتاب ولایت نوشته شهید محراب آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب از سوی انتشارات اسلامی در 324 صفحه و با شمارگان 1000 نسخه و در قطع وزیری  به بازار کتاب ارائه شده است

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

ولایت

ولایت

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: