شاخه‌ها

وظایف متقابل حوزه و نظام اسلامی

با خرید این محصول شما می توانید تا 450 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 450 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 90 تومان.


4,500 تومان

اطلاعات بیشتر

از دیدگاه رهبر معظّم انقلاب اسلامی

درباره کتاب

"نقل از پیشگفتار کتاب "

بیان نیازها و نواقص هر امری، از جانب متخصصین بی‌غرض آن امر، انتقاد سازنده‌ای است که مفید حکومت‌هاست و بر متصدیان آن امور لازم است تا با تلاش و همّت دو چندان، به رفع اشکالات و ایرادات وارد‌شده بپردازد.

بی‌شک اگر متخصصی در هر دو فن مورد بررسی - یعنی آشنایی با مبانی و اصول اسلامی و استخراج آنها در کنار شیوه حکومت‌داری و نیازها و لوازم آن – خبره باشند، نظرش صائب‌تر و به حقیقت، نزدیک‌تر است...

نوشتار حاضر سعی دارد تا با مروری بر فرمایشات رهبر معظّم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) در طی سال‌های 1368 تا 1388 اولاً وظایف حوزه‌های علمیه را نسبت به نظام جمهوری اسلامی و ثانیاً وظایف نظام جمهوری اسلامی را نسبت به حوزه‌های مقدسه علمیه از منظر مقام معظّم رهبری تبیین نماید و ثالثاً به این دو بخش اصلی حکومت اسلامی ایران، در جهت شناخت حکومت اسلامی ایران، در جهت شناخت وظایف‌شان نسبت به یکدیگر از همان دیدگاه یاری رساند.

کتاب توسط انتشارات ولاء منتظر‌(عج) در 146 عرضه شده است.

موضوعات مهم

وظایف حورزه‌ی علمیه در حیطه‌های تبیین پایگاه اندیشه نظام اسلامی/ برنامه‌ریزی و تقنین در نظام اسلامی/ مدیریت نظام اسلامی/ مدیریت نظام اسلامی و وظایف آن در حیطه‌های فرهنگ، اقتصاد، سیاست، قانون و قضا، مسائل اجتماعی/ وظایف نظام در استفاده از حوزه‌ی علمیه در حیطه‌های مذکور

تهیه و تنظیم: مؤسسه‌ی فرهنگی ولاء منتظر‌(عج)

تدوین‌گر:حمید مروجی طبسی

قطع:رقعی

تعداد صفحات:148

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

وظایف متقابل حوزه و نظام اسلامی

وظایف متقابل حوزه و نظام اسلامی

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: