شاخه‌ها

رزق حلال

با خرید این محصول شما می توانید تا 1000 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1000 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 200 تومان.


10,000 تومان

اطلاعات بیشتر

رزق حلال: حاوی شش موضوع تحلیلی حول اهمیت رزق، اخلاق کسب و کار و اقتصاد در سپره اهل بیت(ع)
بیمنه رزق الوری: بررسی موضوعاتی از قبیل رزق خلایق به برکت وجود اهل بیت(ع) و مبارزه با حرام و حرام خواری در قیام عاشورا
تعریف رزق حلال: توضیح مبسوط رزق حلال
آیات رزق: جمع آوری و دسته بندی آیات مربوط به رزق حلال و رزق حرام
روایات رزق: جمع آوری احادیث رزق حلال و رزق حرام
تعریف رزق حرام: توضیح مبسوط رزق حرام
اقسام مال حرام: بیان اقسام مال حرام از قبیل رشوه، مال ربوی، مال دزدی، مال قرضی و ...
احکام کسب و کار: بیان احکام مربوط به کسب و کار، از 9 مرجع عالی قدر
معاملات حرام: شامل احکام معاملات حرام، انواع معاملات مکروه و احادیث تجارت و معامله
رزق حلال در منظر بزرگان: بیانات و منظرهای بزرگان درباره کسب رزق حلال و آثار آن
رزق حلال و برکت: بررسی برکات مادی و معیشتی و برکات دینی و معرفتی رزق حلال
راهکارهای کسب رزق حلال: بیان راهکارهای صحیح کسب رزق حلال
مفاسد لقمه و غذای حرام: تبیین و توضیح مفاسد لقمه حرام با روایات و داستانهای اخلاقی
اثر رزق حرام در دنیا: بررسی آثار منفی رزق حرام در دنیا، مانند بی برکتی اموال، آثار منفی اخلاقی و ایمانی در خانواده، تاثیر منفی در نسل، قساوت قلب و ...
اثر رزق حرام در آخرت: بررسی آثار منفی رزق حرام در آخرت
حکایات: بیان داستانها و حکایاتی در رابطه با رزق و روزی و معیشت و ...
کتابخانه: شامل کتب و مقالات
نگارخانه: تصاویر زیبا و مفهومی، مجموعه سخنرانی های بزرگان
جستجو: امکان جستجوی ساده و پیشرفته با امکانات متنوع در کتابخانه و ساید صفحات

معرفی نرم افزار

مفهوم رزق یکی از مهم ترین و پررنگ ترین مفاهیم مرتبط با آفرینش است که پیوند عمیقی با زندگی انسان ها دارد. اهمیت رزق حلال در آموزه های دینی، ثمرات و برکات رزق حلال و از طرفی اثرات سوء استفاده از رزق حرام، ما را بر آن داشت که نرم افزار کاملی در این موضوع تهیه کرده، در اختیار علاقه مندان و مشتاقان قرار دهیم. لذا نرم افزار رزق حلال با محتوایی غنی در یک چهارچوب تحلیلی تحقیقی و با یک واسط کاربری بسیار زیبا و دلنشین، تقدیم می گردد.

 

اجزاء نرم افزار

الف) صفحه اصلی

در صفحه ی اصلی نرم افزار عناوین مرتبط با رزق حلال و همچنین امکانات اصلی نرم افزار وجود دارد. به دلیل رعایت شأنیت و حفظ ارتباط موضوعی، مطالب مرتبط با رزق شبهه ناک و حرام در قسمت جداگانه ای با یک فضاسازی متفاوت نمایش داده می شود که با کلیک روی گزینه ی «رزق شبهه ناک» در گوشه ی پایین سمت راست صفحه می توان وارد آن قسمت شد.

.1 رزق حلال

اصلی ترین قسمت نرم افزار است که در آن به مفهوم رزق حلال، اهمیت آن و جایگاه آن در سیره ی اهل بیت(ع) و پیشوایان دینی ما پرداخته شده است.

.2بیمنه رزق الوری

خداوند روزی را از مجاری خاصی که خودش قرار داده جاری می کند و او این گونه قرار داده که اهل بیت(ع) واسطه ی ارتزاق خلایق باشند و از یمن و برکت وجود این بزرگواران عالَم هستی روزی داده شود. در این قسمت از نرم افزار پس از طرح یک سری مقدمات، یک بررسی تحلیلی و آیاتی روایاتی روی این واقعیت بزرگ آفرینش انجام شده است.

.3آیات رزق

در یک بررسی دقیق و کامل، سعی شده که تمام آیات مرتبط با مفهوم رزق احصاء شود و در دو دسته ی رزق حلال و رزق حرام و با عناوین مرتبط با هر دسته آیه در جای خود مطرح گردد.

.4روایات رزق

تعداد بسیار زیاد روایات وارده از اهل بیت(ع) در خصوص مفهوم رزق، حاکی از اهمیت و جایگاه این مفهوم در نزد آن بزرگواران می باشد. در یک کار پژوهشی دقیق و عمیق، چندصد حدیث مرتبط با مفهوم رزق احصاء و در دو دسته ی رزق حلال و رزق حرام و با زیرعنوان های مرتبط در جای خود چیده شد، که حاصل کار در این قسمت از نرم افزار ارائه شده است.

.5 رزق حلال و برکت

برکت، از مهم ترین ثمرات رزق حلال می باشد و لذا در عنوانی جداگانه در نرم افزار به این موضوع پرداخته شده و علاوه بر آن تمام ثمرات مثبت کسب رزق حلال از جمله برکات مادی و معیشتی و برکات دینی و معرفتی ذیل این عنوان مطرح شده و استنادات مربوطه در متون تحلیلی ارائه شده در این قسمت عرضه شده اند.

.6 راه کارهای کسب رزق حلال

مانند تمام موضوعات مهم دینی، برای کسب رزق حلال هم راهکارها و قلق هایی در آیات و روایات و متون دینی آمده، که در این قسمت از نرم افزار در یک دسته بندی مناسب ارائه شده است. از جمله ی این راهکارها می توان به ایمان، تقوا، قناعت و زهد اشاره نمود.

.7 احکام رزق حلال

احکام و مسائل شرعی مرتبط با رزق حلال و حرام با فتوای علمای برجسته ای همچون امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب ایده الله، آیت الله سیستانی و آیت الله مکارم شیرازی، موضوع این قسمت از نرم افزار می باشد.

.8 سخن بزرگان

رزق و روزی به دلیل اهمیت موضوع، مورد توجه علما و اندیشمندان بسیاری قرار گرفته است. در این قسمت از نرم افزار، عمده نظرات، دست نوشته ها و سخنان بزرگان در موضوع رزق جمع آوری و عرضه شده است که در این میان می توان به امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب ایده الله و برخی دیگر از محققین و دانشمندان این عرصه اشاره نمود.

.9 حکایات

اثر مطالعه ی حکایات و ماجراهای واقعی بر انسان چه بسا بسیار بیشتر از خواندن صدها کتاب و مقاله باشد. لذا در این قسمت از نرم افزار، مجموعه حکایاتی واقعی و آموزنده برگرفته از روایات و کتب معتبر گنجانده شده است.

.10 کتابخانه

در کتابخانه نرم افزار رزق حلال بیش از 70 مقاله از جمله مقالات مرجع و مشهور در موضوع رزق و روزی در اختیار پژوهشگران قرار داده شده است. امکان کپی برداری و چاپ، البته با محدودیت، در کتابخانه و همچنین سایر صفحات نرم افزار وجود دارد.

.11 جستجو

جستجو از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز یک پژوهشگر می باشد. به همین منظور امکان جستجوی حرفه ای در نرم افزار فراهم شده است که شامل امکاناتی از قبیل جستجوی ترکیبی، فاصله ای و عبارتی می باشد. راهنمای جستجو به تفصیل در قسمت جستجوی نرم افزار آمده است.

.12 نگارخانه

مجموعه ای از سخنرانی های مرتبط با مفهوم رزق از محققینی همچون حجت الإسلام عدالتیان به علاوه ی مجموعه ای از تصاویر زیبا مزین به جملاتی مفهومی و مرتبط، اجزای این قسمت از نرم افزار هستند.

ب) قسمت رزق شبهه ناک

 .13 تعریف رزق حرام

در این قسمت به تعریف رزق حرام پرداخته شده و استناداتی در این خصوص فراهم شده است.

.14 اقسام مال حرام

عمده ترین انواع رزق حرام در این بخش از نرم افزار مورد توجه قرار گرفته شده و تعریفی از هر کدام به علاوه ی مسائل، احادیث و احکام مرتبط با آنها بیان شده است.

.15 مفاسد لقمه و غذای حرام

احادیث، روایات، حکایت ها و متونی که در آنها به اثرات سوء مصرف لقمه و غذای حرام اشاره شده، در این بخش از نرم افزار جمع آوری شده است.

.16 اثر رزق حرام در آخرت

آثار بسیار منفی استفاده از رزق حرام، محرومیت ها و عذاب های اخروی فرد حرام خوار در قالب یک مجموعه متون مستند به روایات مورد بررسی قرار گرفته و در این قسمت از نرم افزار گنجانده شده است.

.17 اثر رزق حرام در دنیا

رزق حرام در همین دنیا اثرات منفی خود را نشان می دهد. اثراتی مانند قساوت قلب، از بین بردن برکت، عدم استجابت دعا و تأثیر منفی در ذریه و نسل، از موضوعاتی است که در این بخش از نرم افزار به آنها پرداخته شده است.

.18 معاملات حرام

معاملات، بخش بزرگی از مسائل مرتبط با رزق حلال و حرام را شامل می شود و به دلیل اهمیت موضوع، در یک بخش جداگانه از نرم افزار مورد توجه قرار گرفته، احکام و روایات معاملات حرام آورده شده است.

 

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

رزق حلال

رزق حلال

نوشتن نقد و نظر