شاخه‌ها

تفسیر آیات نماز

با خرید این محصول شما می توانید تا 650 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 650 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 130 تومان.


6,500 تومان

اطلاعات بیشتر

نماز در مكتب انسان ساز اسلام از جايگاه ويژهاى برخوردار بوده و هيچ عملى از اعمال دينى و افعال عبادى با آن قابل مقايسه نمی باشد و اگر خواسته باشيم تعاليم و دستورات دين را درجه بندى نموده و مراتبشان را مشخص نمائيم نماز در بالاترين درجه و مرتبه تعاليم دينى قراردارد. و از چنان ارزشى برخوردار است كه ساير ارزشهاى دينى در عرض آن قرار نمىگيرند.

 

اگر درك و معرفت به ارزش نماز براى كسى حاصل گردد هرگز در آن كوتاهى نكرده و يا آن را ترك نخواهد نمود. در روايتى از امام صادق(عليه السلام)چنين آمده است كه: «هر گاه كسى به نماز ايستد رحمت الهى از آسمان بر او نازل مىشود و فرشتگان اطراف او را احاطه مىكنند و فرشتهاى گويد: اگر اين نماز گزار ارزش نماز را مىدانست هيچ گاه از نماز منصرف نمىشد».

 

و يا على(عليه السلام) در حديثى مىفرمايند: اوصيكم بالصلاةِ التى هى عمود الدين وقوام الاسلام فلا تغفلوا عنها.

«شما را سفارش مىكنم به نمازى كه ستون دين و قوام اسلام است پس از نماز غافل نشويد»

 در مقدمه این کتاب می خوانیم:" ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم»

قطعا این قرآن به چیزی که پایدار تر است ، هدایت می کند.

 قرآن، معجزه است، معجزه ای جاوید و پایدار ، کتاب هدایتی است که درباره موضوعات مختلف فردی و اجتماعی از آن نظر که به هدایت انسان بر می گردد ، بحث کرده است . یکی از موضوعات هدایت بخشی که قرآن به تفضیل به آن پرداخته نماز است.

 در قرآن حدود صد بار واژه«صلاه »به کار رفته است. کلماتی که مرتبط با نماز هستند_ همچون ذکر ، عبادت ، تسبیح ، رکوع، سجده ،قنوت، قنوت ، ایمان  استغفار ، قرآن  حسنات و تهجد – حدود نهصد بار تکرار شده است . در مجموع حدود یک ششم از آیات قرآن با نماز رابطه دارد. چرا که محور اصلی در حرکت به سوی خدا ، نماز است ، از این رو در فرهنگ اسلامی ، نماز معراج مومن ، وسیله تقرب به خدا ، کلید بهشت، نشانه اسلام و چهره دین نامیده  شده است.

کتاب تفسیر آیات نماز(تفسیر آیات نماز بر اساس قرآن و روایات ) نوشته علی اکبر وحیدی ، محمد رضا دیانت و علی اکبر ابراهیم پور توسط ستاد اقامه نماز  منتشر شده است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

تفسیر آیات نماز

تفسیر آیات نماز

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: