شاخه‌ها

اشخاص و شاخص ها در قرآن کریم

با خرید این محصول شما می توانید تا 800 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 800 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 160 تومان.


8,000 تومان

اطلاعات بیشتر

کتاب «اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم» نوشته حجت الاسلام والمسلمین سید فتاح مرتضوی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی قزوین از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

 

در قرآن کریم بیش از یک‏صد اسم شخص یا قوم مانند ابراهیم، نوح، عاد، ابی‏لهب آمده که به دو دسته قابل تقسیم است. یک دسته کسانی هستند که دارای رفتاری مثبت‌‏اند، از این رو مورد تأیید خدای متعال هستند. در پیامبران بزرگانی چون، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، یوسف، یونس علیهم السلام و محمد صلی الله علیه و آله و السلم و یا اشخاص صالحی چون لقمان، همسر فرعون، حضرت مریم و مانند ایشان. دسته دیگر کسانی هستند که دارای رفتار منفی بوده و مورد مذمّت خدای سبحان قرار دارند، آنان کسانی هستند که جریان کفر، شرک و استکبار را رهبری می‏‌کنند، از قبیل نمرود، فرعون و کسانی که در برابر پیامبران الهی با لجـاجت تمـام ایستـادگـی می‌‏کردند و مانع فعالیّت آنان بودند، از قبیل قوم نوح، عاد و ثمود.

 

از آنجایی که قرآن، کتاب نور و بصیرت، عهده‌دار هدایت مردم تا روز قیامت است، سعی نویسنده در این کتاب بر آن است که تا رفتارهای تمام، اشخاص مطرح شده در قرآن را به دقّت بررسی کرده و شاخصه‌های رفتاری آنان را پیش روی مخاطبان قرار دهد. این کتاب گامی برای آشنایی بیشتر با معارف و اسوه‌‏های قرآنی است.

 

چاپ دوم کتاب «اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم» در 288 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 5000 نسخهبه جامعه فرهنگی و دینی عرضه شده است

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

اشخاص و شاخص ها در قرآن کریم

اشخاص و شاخص ها در قرآن کریم

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: