Categories

سیره علوی

سیری در سیره امام علی (ع)

سلسله گفتارهای آیت الله سید احمد خاتمی

جزییات بیشتر

با خرید این محصول شما می توانید تا 1600 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1600 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 320 تومان.


16,000 تومان

اطلاعات بیشتر

مشخصات کتاب :

نشر : تپش قلم

شابک : 0-930-936-600-978

تنظیم و نگارش : احمد اسفندیار

نوبت چاپ : چهارم 1393

كتاب "سيري در سيره امام علي(ع)"  سلسله گفتار آيت الله سيد احمد خاتمي توسط انتشارات تپش قلم و راديو معارف به تحقيق و نگارش احمد اسفنديار منتشر شددر

پيشگفتار اين كتاب مي خوانيم

در عصر جاهليت مدرن، آنچه غبار از راه انسان‌هاي كمال‌جوي مي‌زدايد بازخواني و بهره‌گيري از سيره و آموزه‌هاي اهل بيت ع مي‌باشد، آنان مايه افتخار مسلمانان و الگوي جهانيان هستند و لحظه لحظه‌هاي زندگي اهل بيت عهم كلاس درس براي انسان‌هاي طالب حقيقت است. در اين ميان، علي ع پس از پيامبر اعظم ص ، مصداق كامل اسوه حسنه و سرچشمه كرامت و قله بلند فضيلت است.

در عرصه علم، ميراث‌دار علم نبوت و از جنبه‌هاي اخلاقي نيز قوت ايمان و پايداري‌اش در راه حق، تواضع و فروتني، فتوت و مردانگي، حلم و بردباري، سخاوت، شجاعت، صبر و شكيبايي و نيز ياري‌رساني به محرومان، ضرب‌المثل خاص و عام شده است.

اين قله فضيلت به قدري باشكوه و شگفت‌آور است كه حتي دشمنان و مخالفان نتوانستند زبان خود را از اعتراف به عظمت او نگه دارند.

امير مؤمنان علي (ع)، رهبري بي‌نظير بود كه حكومت كوتاه و چند ساله آن حضرت، الگوي همه حكومت‌هاي اسلامي در طول تاريخ شد. او احكام خدا را با شيواترين بيان، ابلاغ و در مقام عمل، به عالي‌ترين وجهي اجرا مي‌كرد و فقط رضايت حق را در نظر داشت، چنان‌كه پيامبر اكرم ص فرمودند: «علي معيار حق است و حق با علي است، هر جا كه باشد».

كوتاه سخن آن‌كه امام راحل، خميني عزيز فرمود: ما مفتخريم كه پيرو مذهبي هستيم كه رسول خدا مؤسس آن به امر خداند تعالي بوده، و اميرالمؤمنين علي‌بن ابيطالب ع اين بنده رها شده از تمام قيود، مأمور رها كردن بشر از تمام اغلال و بردگي‌ها است.

كتاب حاضر، بخشي از سلسله گفتارهاي ارزشمند فقيه متتبع و استاد فرزانه، حضرت آيت‌الله سيد احمد خاتمي درباره ويژگي‌ها، الگوهاي رفتاري و سيره عملي امام علي ع در برنامه «سيره علوي» راديو معارف است. شيوايي بيان و تحليل بديع ايشان از دوران زندگي امير مؤمنان ع به ويژه سيره حكومتي آن حضرت ما را بر آن داشت تا اين مباحث را پس از پياده‌سازي، ويرايش محتوايي، استخراج منابع و مستندسازي به رشته تحرير درآوريم.

اگر نبود لطف الهي، حمايت و مدد حضرت آيت‌الله سيد احمد خاتمي و  انديشمندان و بزرگواران دانش‌دوستي چون جناب آقاي دكتر علي لاريجاني، دكتر خجسته و مديران راديو معارف، اين اثر هرگز به زيور طبع آراسته نمي‌گرديد.

با وجود آنكه نهايت تلاش و بضاعت اندك خويش را به كار گرفته‌ام، اما از خواننده محترم تقاضا دارم كاستي‌ها را بر من ببخشد و مرا از نظرهاي سودمند و سازنده خود محروم نفرمايد.

در پايان، از اخوي فاضل و انديشمندم، جناب آقاي علي اسفنديار در بخش مستندسازي آيات و روايات، فرزند عزيزم حسن اسفنديار در بخش تايپ و غلط‌گيري، خانواده محترم و همه برادران و خواهراني كه در نگارش، ويرايش، نمونه‌خواني و صفحه‌آرايي همكاري كردند، همچنين دوست بزرگوارم جناب آقاي قائمي‌نسب مدير مسئول انتشارات تپش قلم بي‌نهايت سپاس‌گزارم. اميد است خداوند سبحان بر توفيقاتشان بيفزايد. ان‌شاءالله

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

سیره علوی

سیره علوی

سیری در سیره امام علی (ع)

سلسله گفتارهای آیت الله سید احمد خاتمی

نوشتن نقد و نظر

30 سایر محصولات این شاخه: