شاخه‌ها

چهره های معصومین علیهم السلام ( پنج کتاب )

شامل پنج کتاب

جزییات بیشتر

با خرید این محصول شما می توانید تا 5000 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 5000 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 1,000 تومان.


50,000 تومان

اطلاعات بیشتر

مشخصات کتاب :

نشر : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

شابک دوره : 5-346-476-964-978

مولف : دکتر سید جعفر شهیدی

1 ) کتاب علی از زبان علی یا زندگانی امیرمومنان علی علیه السلام

رسول خدا ( ص ) در بستر بیماری افتاد و جان به جان آفرین سپرد . در این هنگام علی ( ع ) در کنار بستر او بود. او در این باره چنین می گوید : " رسول خدا ( ص ) جان سپرد در حالی که سر او بر سینه من بود و شستن او را عهده دار گردیدم و فرشتگان یاور من بودند و از خانه و پیرامون آن فریاد نمودند. پس چه کسی سزاوارتر است به او از من , چه در زندگی و چه پس از مردن. "

.

2 ) زندگانی فاطمه زهرا سلام الله علیها

...این شگفت است که شمار دختران رسول خدا (ص) از نخستین زن او خدیجه بیش از پسران است و شگفت تر آنکه پسران او نمی پایند و در کودکی می میرند. از نظر زندگانی بدوی و قبیله ای , پسر است که چراغ خانه پدر را روشن می کند و آنکه پسری جای او را نگیرد. نام او فراموش خواهد شد. چنین کس را "ابتر" می گفتند اما بر وفق مشیت الهی و برغم کج اندیشان تاریک دل , از پیغمبر اسلام (ص) دختری ماند که با گفتار و رفتار خود , سر سخن پدر و رمز اشارتهای قرآن را به خودخواهان نمایاند که " ان شانئک هو الابتر! "

.

3 ) زندگانی امام صادق جعفر بن محمد علیه السلام

امام صادق (ع) گذشته از منزلتی که نزد شیعیان دارد در دیده عامه مسلمانان نیز دارای مقامی والاست. بزرگان اهل سنت و جماعت از روزگار وی تا امروز او را به کرامت خلق و دانش فراوان و بخشش بسیار و عبادت طولانی ستوده اند. نویسنده کوشیده است به ابعاد مختلف زندگانی این امام همام نگاهی ژرف و دقیق داشته باشد.

.

4 ) پس از پنجاه سال پژوهشی تازه پیرامون قیام حسین علیه السلام

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است : " ... کمتر حادثه تاریخی است که از رنگ تبلیغات سیاسی امویان و عباسیان و یا تعصبات دینی و مذاهب مختلف برکنار مانده و حقیقت آن دگرگون نشده باشد ... لذا درباره تحلیل این حادثه تا آنجا که ممکن بوده است از هیچ کوششی دریغ نکرده ام و رویدادها را یکی با دیگری سنجیده و با دیگر وقایع مقایسه کرده ام ... "

.

5 ) زندگانی علی بن الحسین علیه السلام

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است : " چیزی ننوشته ام که درک واقعیت آن برای مردم روزگار ما آسان نباشد و از سوی دیگر نتیجه عملی بر آن مترتب نگردد. از میان نوشته ها آن را گزیده ام که تاریخ درست یا نزدیک به درست ضبط کرده است... در این کتاب کوشیده ام با نشان دادن آنچه در سندهاست سیمایی از ظاهر این امام بزرگوار نشان دهم چرا که درک مقام او از روی حقیقت و واقع در توانایی من نیست.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

چهره های معصومین علیهم السلام ( پنج کتاب )

چهره های معصومین علیهم السلام ( پنج کتاب )

شامل پنج کتاب

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: