شاخه‌ها

شاهنامه فردوسی

با خرید این محصول شما می توانید تا 2000 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 2000 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 400 تومان.


20,000 تومان

اطلاعات بیشتر

بزرگترین نرم افزار چند رسانه ای شاهنامه فردوسی

روایت کامل ابیات شاهنامه مبتنی بر نسخه (چاپ مسکو) با صدای گوینده معاصر آقای اسماعیل قادر پناه به همراه چند ترجمه و شرح و نثر: ترجمه به نثر پارسی: دکتر میترا مهرآبادی، شاهنامه به نثر: اقبال یغمائی ،ترجمه و شرح انگلیسی: رو بن لوی با صدای خانم ورجی و ...

زبان واسط کاربری: فارسی, عربی, انگلیسی موضوع: زبان و ادبیات سیستم عامل: ویندوز

درباره نرم افزار

هر سرزمینى براى خود آثارى ماندگار دارد که بدان افتخار مى کند و جهانیان نیز آن سرزمین را با آن اوج و فرازناى فرهنگى مى شناسند. شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسى، شاعر شیعى و نامدار ایرانى، از جمله این آثار بزرگ جهان است که پر مایه‏ ترین دفتر شعر فارسى و مهم ‏ترین سند عظمت و فصاحت این زبان را فراهم ساخته و داستان هاى ملى و تاریخى قوم ایرانى در آن به بهترین وجه نمود دارد. از این رو، دانستن این تاریخ گرانمایه و حماسى که با داستان ها و حکایات بسیار دلنشین و به یادماندنى همراه، و با لطایف اخلاقى و عرفانى و دقایق فلسفى و کلامى آمیخته مى باشد، بر هر ایرانى بایسته است.
نظر به اهمیت شاهنامه و احیاى آن در عرصه اطلاع ‏رسانى نوین، مؤسسه خدمات کامپیوتری نور بر آن شد تا با تهیه و تولید نرم ‏افزارى کارآمد به همراه قابلیت هاى گوناگون، در مسیر عرضه بهینه این گنجینه نفیس ادب فارسى و کمک به پژوهشگران حوزه ادب و فرهنگ گام بردارد و به معرفى این شاهکار بزرگ بپردازد. به طور کلى، برنامه چندرسانه ‏اى شاهنامه مشتمل بر متن کامل شاهنامه فردوسى با امکان پخش صوت ابیات آن در قسمتهاى مختلف، ۷ ترجمه و شرح به زبانهاى: فارسى، عربى، انگلیسى و فرانسوى، و همچنین قابلیت هاى متنوع و امکانات جانبى دیگراست که در مجموع، فضاى مناسب و کارآمدى را براى محققان فراهم ساخته است.

محتوا

  • روایت کامل ابیات شاهنامه مبتنی بر نسخه (چاپ مسکو) با صدای گوینده معاصر آقای اسماعیل قادر پناه به همراه چند ترجمه و شرح و نثر:

– ترجمه به نثر پارسی: دکتر میترا مهرآبادی
– شاهنامه به نثر: اقبال یغمائی
– ترجمه و شرح انگلیسی: رو بن لوی Reuben Levy با صدای خانم ورجی N.Werje
– ترجمه وشرح انگلیسی: جورج آرتور و ادموند وارنر George and Edmond Warner
– ترجمه و شرح عربی: الفتح بن علی البنداری
– ترجمه و شرح فرانسه: ژول مول Jules Moh

  • ویژگی های تخصصی شاهنامه فردوسی شامل:

– کتاب شناسی جامع شاهنامه
– نسخه شناسی
– آرایه های ادبی
– زن در شاهنامه
– مقاله های برگزیده
– فرهنگ نام های شاهنامه
– فرهنگ لغات و ترکیبات
– به همراه پیشگفتاری در شاهنامه شناسی با صدای اساتید گرانقدر: دکتر فریدون جنیدی، دکتر میترا مهرآبادی، دکتر میرجلال الدین کزازی، حسین آهی
– فیلم و نقالی (بیش از ۲ ساعت)، بیش از صدها تصویر از شاهنامه
– بازبینی متن کامل به خط نستعلیق

برخی امکانات و قابلیت ها

  • امکان جستجوى واژگان در متن و فهرست كتاب‌های برنامه
    • امکان پژوهش، چاپ، یادداشت برداری

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شاهنامه فردوسی

شاهنامه فردوسی

نوشتن نقد و نظر