شاخه‌ها

جوان و اعتماد به نفس

با خرید این محصول شما می توانید تا 280 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 280 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 56 تومان.


2,800 تومان

اطلاعات بیشتر

كتاب «جوان و اعتماد به نفس» نوشته محمد سبحانی‌نیا در دو بخش به «خودباوری» و نقطه مقابل آن یعنی «خود كم‌بینی» پرداخته و به تفصیل درباره آنها بحث كرده است.

بر اساس مطالب این كتاب، یكی از اهداف تربیتی كه همواره مورد توجه مربیان بوده، توجه دادن نوجوانان و جوانان به «اعتماد به نفس» و پرورش روحیه «خودباوری» است. از این موضوع مهم در دانش روان‌شناسی و نیز تعلیم و تربیت جدید، فراوان یاد شده است. در منابع دینی از مقوله‌هایی نظیر؛ عزت نفس، علو همت، پایداری، امیدواری، مناعت طبع، بی‌نیازی از مردم و درخواست نكردن از دیگران، به وفور یاد شده است كه همگی صفت برتر «اعتماد به نفس» را در وجود آدمی، پرورش می‌دهند.

با مطالعه آیات و روایات معصومین(علیهم السلام)، درمی‌یابیم كه ریشه بسیاری از راه‌كارهای روان‌شناسان در كسب اعتماد به نفس و شیوه‌های پیشنهادی آنان را می‌توان در تعالیم حیات‌بخش اسلام و سخنان حكیمانه پیشوایان دین جست‌وجو كرد.

در بخش نخست كتاب كه با عنوان «خودباوری» آغاز می‌شود؛ می‌خوانیم: «بسیاری از مردم تفاوت اعتماد به نفس با خودپسندی را درست تشخیص نمی‌دهند. خودباوری، یك فضیلت اخلاقی است و نباید با نخوت و خودپسندی اشتباه شود؛ زیرا تفاوت بین واقع‌بینی و خودپسندی بسیار بارز و برجسته است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

جوان و اعتماد به نفس

جوان و اعتماد به نفس

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: