شاخه‌ها

تندیس سرو بزرگ / طرح دست ساز

با خرید این محصول شما می توانید تا 30500 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 30500 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 6,100 تومان.


305,000 تومان

اطلاعات بیشتر

عَلم یا جریده یکی از وسیله‌های نمادین بکار رفته در آیین سوگواری عاشورا در میان شیعیان است. این وسیله معمولاً چوبی بلندی به ارتفاع پنج شش متر که سر آن پنجه‌ای برنجین می‌گذارند و پارچه‌های رنگین به چوب می‌بندند. علم از فلز ساخته شده، توسط علم‌دار حمل می‌شود.

علم معمولاً در پیشاپیش صف سوگواران حرکت داده می‌شود. علم‌های قدیمی تر معمولاً پایه‌ای دارند که واژه‌های دینی بر روی آن برنگاشته شده است و دو اژدها با دهان باز از آن پاسداری می‌کنند. گاهی پهنای علم‌ها به ۳ متر هم می‌رسد و غالباً ۱۱ زبانه دارد که زبانه میانی بزرگ‌تر از بقیه می‌باشد. حد فاصل زبانه‌ها را هم با اشیاء فلزی که به شکل کبوتر و طاووس و لاله و گنبد و بارگاه و ... ساخته شده بود، پر می‌کردند. به کسی که علم را با خود حمل می‌کند، علم‌کِش می‌گویند. این شخص پایه علم را که از چوب ساخته شده، داخل بند تسمه‌ای که به کمر و شانه خود بسته، قرار می‌دهد و با آن حرکت می‌کند. علم و پرچم از وسائلی است که در جنگها از اهمیت اساسی برخوردار بود. البته بین علم و پرچم تفاوت‌هایی وجود داشته است و از نظر اهمیت هم درجه بندی شده‌اند. علم شمال کشور با علم بخش‌های مرکزی ایران اختلاف دارد

وزن       700

جعبه اختصاصی    دارد

جنس کالافولاد آبدیده

عرض    7

طول      47

محل تولید            اصفهان

ارتفاع پایه            9

عرض پایه           9

جنس پایهچوب

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

تندیس سرو بزرگ / طرح دست ساز

تندیس سرو بزرگ / طرح دست ساز

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: