شاخه‌ها

معارف انقلاب

با خرید این محصول شما می توانید تا 1600 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1600 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 320 تومان.


16,000 تومان

اطلاعات بیشتر

ناشر:انتشارات انقلاب اسلامی

مروری بر دیدگاه های رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب اسلامی

درباره کتاب

حضرت آيت ‌اللّه خامنه‌اي كه خود در تمام مراحل تكوين، رشد و پيروزي انقلاب اسلامي حضور فعّال، مستمر و مؤثّر داشته ‌اند به دليل اهميّت آشنايي نسلهاي مختلف، خصوصاً نسل جوان با علل، عوامل، مراحل، ويژگي‌ها و آثار انقلاب اسلامي همواره در فرصتهاي گوناگون به تبيين انقلاب اسلامي پرداخته ‌اند.

آنچه در اين كتاب گردآوري شده، گزيده ‌اي از ديدگاههاي معظّمٌ ‌له در موضوع انقلاب اسلامي است كه در طول بيش از 20 سال گذشته در ديدارها، سخنراني ‌ها و خطبه ‌هاي نماز جمعه بيان شده است.

صفحاتی از کتاب

اسلام، رمز پيروزي انقلاب

نكته اوّل - كه اصلى ‏ترين عنصر تشكيل‏ دهنده نظام است - عبارت است از اسلام ‏گرايى و تكيه بر مبانى مستحكم اسلامى و قرآنى. خيليها از اين حقيقتِ بسيار مؤثّر غفلت كردند؛ اما راز پيروزى انقلاب در اين نكته بود؛ چون ملّت ايران از اعماق قلب به اسلام معتقد و مؤمن و وابسته بود و هست. اغلب ملّتهاى مسلمان همين‏ گونه ‏اند و اگر موانع از سر راهشان برداشته شود، ايمان عميق آنان به اسلام آشكار خواهد شد. لذا وقتى مردم پرچم اسلام را در دست امام مشاهده كردند و باور كردند كه امام براى احياى عظمت اسلامى و ايجاد نظام اسلامى وارد ميدان مبارزه شده است، گِرد او را گرفتند. بعد هم كه انقلاب پيروز شد، با همين انگيزه، از روى طوع و رغبت در ميدانهاى خطر حاضر شدند؛ چون ايمان آنها به اسلام، عميق بود.

در مورد امام بزرگوار كه شاگرد اين مكتب و دنباله‌ روِ راه اين انبياى عظام است، همين معنا صدق ميكند. خود امام برجسته‌ترين شاخصهاست؛ رفتار امام، گفتار امام. خوشبختانه بيانات امام در دسترس است، تدوين شده است. وصيتنامه‌ ى امام آشكارا همه ‌ى مافى ‌الضمير امام را براى آينده ‌ى انقلاب تبيين ميكند. نبايد اجازه داد اين شاخصها غلط تبيين شوند، يا پنهان بمانند، يا فراموش بشوند.

موضوعات مهم

ویژگیهای اصلی انقلاب و جمهوری اسلامی/ ویژگیهای شخصیّت و سیره امام (ره)/جهان شمولی پیام الهی انقلاب/ دستاوردهای داخلی و بین المللی/ نهضت عاشورا؛ روح انقلاب/ دشمنی عمیق استکبار و لزوم بصیرت نسبت به آن/ عوامل حدوث و بقای انقلاب/ آفات انقلاب/ بیداری اسلامی/ هراس مستکبران از اسلام ناب محمّدی

تدوین کننده / به کوشش:علیرضا مختارپور قهرودی

تعداد صفحات:1050

قطع:رقعی

نمایه ها: آیات قران کریم، فهرست روایات، کتابنامه

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

معارف انقلاب

معارف انقلاب

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: