شاخه‌ها

جهاد خود کفایی

با خرید این محصول شما می توانید تا 1200 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1200 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 240 تومان.


12,000 تومان

اطلاعات بیشتر

ناشر:انتشارات انقلاب اسلامی

ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی

درباره کتاب

جهاد خودکفایی تبلور یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی یعنی شعار استقلال است. پیش از انقلاب اسلامی کشور در وابستگی کامل به بیگانگان به سر می‌برد و از جمله مهمترین سازمانهای وابسته و با عدم روحیّه‌ خود‌باوری، ارتش بود که نه تنها قادر به ساخت تجهیزات مهم نظامی نبود بلکه حتی تعمیر قطعات آنها نیز از سوی بیگانگان و در خارج از کشور صورت می‌گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و طی سالهای 58 و 59 و با بیرون رانده شدن مستشاران نظامی بیگانه از کشور و همچنین تاکید بر ایجاد و تقویت روحیه خود باوری، تعدادی از جوانان نیروی هوایی با تکیه بر ظرفیتهای درونی خود به فکر راهکاری بودند تا بر کمبودهای فنی و تجهیزاتی نظامی فائق آیند. و پس از پیشنهاد به حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی)، و موافقت معظّمٌ‌ٌله، معاونتی تحت عنوان جهاد خودکفایی در نیروهای سه گانه‌ی ارتش تأسیس شد.

کتاب پیش رو به منظور آشنایی با این تشکیلات انقلابی و تبیین چیستی، شکل‌گیری، اهداف، اهمیّت‌ها، ویژگی‌ها، پیشرفت‌های علمی، دستاوردهای فرهنگی و فناوریهای به دست آمده از نگاه مقام معظّم رهبری تنظیم شده و در هشت فصلِ "جهاد خودکفایی"، "استقلال و قطع وابستگی"، "تحقیقات و پژوهش، علم و دانش"، "نوآوری، ابتکار و خلاقیّت"، "ساخت و تولید، تعمیر و نگهداری"، "شرایط و الزامات راهبری جهاد خودکفایی"، "دستاوردها و نتایج" و "تدابیر راهبردی جهاد خود کفایی" در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

به کوشش:محمدرضا کارشکی

ناشر:انتشارات انقلاب اسلامی

تعداد صفحات:280

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

جهاد خود کفایی

جهاد خود کفایی

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: