شاخه‌ها

مفاتیح الحیات (ویراست دوم)

با خرید این محصول شما می توانید تا 1750 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1750 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 350 تومان.


17,500 تومان

اطلاعات بیشتر

جزئیات :

شابک: 4-66-8739-964-978
عنوان: مفاتیح الحیات (ویراست دوم)
گروه تحقیق:
نوبت چاپ: یکصدوهفتادوپنجم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1391
تاریخ آخرين چاپ: 1393
نوع جلد: جلد سخت (گالینگور)
قطع: وزیری
شمارگان: 5000
چاپ جاری: یکصدوهفتادوپنجم
تعداد صفحات: 784
وزن(گرم): 1265

 

توضیحات :

استاد علامه آیت الله جوادی آملی «دام ظله»با اشراف همه جانبه به منابع وحیانی وبا بهره وری کامل از کتاب و سنت و همچنین عقل برهانی و نیز با ژرف بینی خاص به این ایده تفطن دادن که همان طور که بزرگ محدث روزگار ما، جناب حاج شیخ عباس قمی با اثر ماندگار و سودمندش یعنی مفاتیح الجنان، راه بزرگ سلوک و بندگان و ارتباط انسان با خدا را از طریق انجام دادن اعمال عبادی در سه بخش نماز، دعا و زیارات و بهرمندهی از ثواب و پاداش آنها هموار کرد، کتابی دیگر لازم است که جلد دوم و مکمل ان محسوب شود وشئون دنیایی به ویژه امور اجتماعی بندگان را نیز با همان رویکرد، با آموزه های وحیانی مرتبط سازد تا آدمی در زندگی خود از این برنامه های الهی بهرمند گردد. و از آثار آن، هم در دنیا و هم در عقبا سود ببرد، از این رو این کتاب، مفاتیح الحیات نام یافت.
پس رسالت این اثر نفیس و ماندگار این است که با تکیه بر منابع وحیانی، اصول و مبانی و نیز مواد و فروعاتی استنباط و استخراج شوند که در جهت معنا بخشی به زندگی انسانی در ابعاد مختلف اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی به کار آیند.
بنابراین می توان نقطه مشترک این اثر با کتاب مفاتیح الجنان را در این دانست که انسان با داشتن حسن فاعلی و حسن فعلی اعم از انجام اعمال عبادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی از ثواب و پاداش الهی بهره مند می گردد و در هر دو اثر به این ثواب ها، عقاب ها، آثار و پیامد رفتارها توجه شده است؛ اما امتیاز این کتاب این است که مباحث آن،ناظر به رفتار، گفتار و حتی نیت هایی است که توجه و اهتمام به ان ها مناسبات فردی و اجتماعی و زیست محیطی او را تنظیم، تصحیح و اصلاح می کنند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مفاتیح الحیات (ویراست دوم)

مفاتیح الحیات (ویراست دوم)

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: