کمپ ترک گناه(گناه شناسی و گناه گریزی از مظر اخلاقی)

با خرید این محصول شما می توانید تا 1000 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 1000 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 200 تومان.


10,000 تومان

اطلاعات بیشتر

عنوان اين کتاب گناه‌شناسي و گناه‌ريزي و هدف آن، شناساندن گناه و راه‌هاي گريز از آن است که با بهره‌گيري از آيات قرآن کريم و روايات اهل بيت(ع) بر اساس نظمي منطقي در پنج گفتار به شرح زير ساماندهي شده است:
گفتار اول: گناه‌شناسي ـ در اين گفتار، مفهوم واژه‌ گناه و واژه‌هاي مرتبط با آن، نظير ذنب، اثم و معصيت بيان شده؛ سپس مفهوم گناه در اصطلاح فقها و علماي اخلاق را تشريح و در ادامه، شرايط تحقق گناه را بررسي کرده‌اند.
گفتار دوم: گونه‌شناسي گناه ـ در اين گفتار، نخست، اقسام گناه را به لحاظ ماهوي(گناه کبيره، صغيري و مانند آن) و سپس اقسام گناه را به لحاظ نحوه انتساب آن به گناهکار(معاونت و رضايت) بيان شده است.
گفتار سوم: علت‌شناسي گناه ـ گناه به منزله معلول و لازمه مقابله مؤثر با آن، شناخت علل و زمينه‌هاي آن است. در اين گفتار، گناه‌گرايي نفس، وسوسه‌گري ابليس و آلودگي‌هاي محيط، به عنوان مهم‌ترين علل گناه، مطالعه و بررسي مي‌شود.
گفتار چهارم: پيامدشناسي گناه ـ گرچه گناه خود معلول است، پيامدهاي فراواني دارد که در دو دسته پيامدهاي دنيوي و اخروي مورد بررسي قرار گرفته است.
گفتار پنجم: روش شناسي گريز از گناه ـ در آخرين قسمت، راه‌هاي گريز از گناه، از منظر قرآن کريم و روايات اهل بيت(ع) نشان داده شده که مهم‌ترين آنها عبارت است از ياري طلبي از نيروهاي معنوي، جايگزين‌سازي و دورانديشي
اين کتاب در شمارگان 500 نسخه با قيمت 10000 تومان منتشر شده است.
مولف         فرج الله هدايت نيا گنجي
تعداد صفحات         112 صفحه
قطع         رقعي
نوبت چاپ         دوم ـ 1396
10000

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

کمپ ترک گناه(گناه شناسی و گناه گریزی از مظر اخلاقی)

کمپ ترک گناه(گناه شناسی و گناه گریزی از مظر اخلاقی)

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: