سرو ناز

با خرید این محصول شما می توانید تا 2700 امتیاز باشگاه مشتریان. سبد شما در مجموع 2700 امتیاز دارد که می تواند به کوپن تخفیف تبدیل شود 540 تومان.


27,000 تومان

اطلاعات بیشتر

هرچند در مقام نظر بر همگان مسجَّل است که در سیر تکامل معنوی انسان، و تقرّبش به حضرت جانان، تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد و این مسیر با تمام پیچ و خم‌های از موی باریک‎تر و از لبهٔ تیغ برنده‌ترش به روی تمامی ابناء بشر از هر جنس و نژاد و تیره‌ای باز است؛ اما با کمال تأسف، هنوز در مقام عمل شاهد مرزبندی‌هایی موهوم و برخاسته از تعصباتی جاهلانه‌ هستیم که گویا معنویت را نیزاسیرتفاوت‌های جنسیتی و نژادی و صنفی و غیره نموده است و نیز پر واضح است که نمی‌توان جز از راه ایمان و عمل صالح ، به ویران نمودن این توهمات دست یازید.

 

در این میان معرفی آثار بانوانی که در این مسیر طاقت فرسا، مردانه ایستادگی نموده و خود را به قلّه‌های رفیع علمی و عملی - که بسیاری از مردانِ هم عصرشان از پیمودن آن عاجز مانده‌ - رسانده‌اند، می‌تواند نقش مؤثری در انهدام این مرزبندی‌های متعصبانه ایفا کند.

 

کتاب «سرو ناز» که با همین هدف، به بیان بنانِ پر مغز بانو امین اصفهانی قدس سرّها پرداخته، به راستی خواندنی و ستودنی است و محقق و مدون محترم که خود نیز از بانوان موفق همین مرز و بوم می‌باشد با حوصله و صبر فراوان و تحقیق سالیان متمادی در آثار برجای‎مانده از این بانوی عارفه مجتهده، به جمع‌آوری تمام کلمات اخلاقی و سلوکی ایشان پرداخته و با عنوان‌گذاری‌های مناسب و استخراج منابع وتصحیح متن،الحق و الانصاف مجموعه‌ای ناب و قابل استفاده و راهگشا برای سالکان طریق قرب حضرت دوست فراهم آورده است.

 

اما آنچه در این مجموعه غنی به چشم می‌خورد، نه کرامات و مکاشفات، بلکه کلمات عارفانه و معارف عالمانه‌ای است که توشه‌ای پربار برای سیر عاشقان قرب خداوندگار، و سالکان کوی یار فراهم آورده است. در واقع ویژگی مهم این اثر وزین، پرداختن به کلمات اخلاقی و سلوکی است و بیش از آنکه خواننده را به حالات «من قال» مشغول سازد، او را به «ما قال» سوق داده و در اقیانوس بی‌کران معارف و دریای توحید مستغرق می‌کند.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

سرو ناز

سرو ناز

نوشتن نقد و نظر

سایر محصولات این شاخه: